بهترین تعاونی مسکن در چیتگر کدام است؟

در این مقاله قصد داریم به مفهوم، چگونگی واهداف  تأسیس و شکل گیری یک تعاونی بپردازیم. همچنین بهترین و معتبرترین تعاونی‌های منطقه ۲۲ از دید کلبینو معرفی می‌شود. 

تعاونی مجموعه ای از افراد‌ست که در جهت اهداف و منافع مشترک با قراردادن سرمایه‌ی مشخص و طبق قانون و اساسنامه گرد هم آمده و فعالیت می‌کنند. تعاونی‌ها طبق فعالیتی که انجام می‌دهند به دو دسته‌ی تولیدی و توزیعی تقسیم می‌شوند. از لحاظ عضویت نیز به دو گروه عام و خاص تقسیم‌بندی می‌شوند.

 

تعاونی مسکن چیست؟

تعاونی مسکن، شخصیتی حقوقی‌ است که با سرمایه‌گذاری چند شخص حقیقی به هدف یکی از موارد زیرتشکیل میشود:

 • خرید زمین و ساختمان و واگذاری آنها به اعضای تعاونی با شرایط اقساط  یا نقد
 • ارائه خدماتی از قبیل خدمات مهندسی و معماری و نقشه کشی
 • خرید واحدهای نیمه تمام و واگذاری آنها به اعضا تعاونی
 • ایجاد تأسیسات عمومی جهت استفاده اعضا تعاونی

 

تفاوت ساخت پروژه در تعاونی و به صورت شخصی چیست؟

در صورتیکه بخواهیم اقدام به پیش خرید ملک کنیم باید با تفاوت بین دو روش ساخت مسکن (ساخت توسط تعاونی و یا  به صورت شخصی) آشنا شویم. برای کسب این مهم، در این قسمت به این موضوع می‌پردازیم.

ساخت پروژه زیرنظر تعاونی مسکن:

در پروژه‌های تعاونی‌ساز هیئت مدیره از خود اعضا هستند و بدون کسب سود و با سرمایه خود اعضا پروژه به پایان می‌رسد. همچنین در این نوع پیش خرید، شما فقط قیمت تمام شده‌ی واحد را پرداخت می‌کنید و در مورد اعتبار سازنده خیالتان راحت است. در ساخت توسط تعاونی شما از مشخصات واحد خود از قبیل طبقه و جهت آن تا زمان انتخاب واحد اطلاعی نداشته و اولویت انتخاب براساس خوش حسابی شما در پرداخت بموقع اقساط تعیین می‌گردد.

ساخت توسط سازنده شخصی:

برای شناخت و اطمینان به یک پروژه با سازنده شخصی شما می‌توانید به رزومه سازنده آن رجوع کنید زیرا که اعتبار، تعهد و خوش قولی یک سازنده و همچنین کیفیت ساخت و متریال مصرفی در ساخت پروژه از طریق آشنایی با پروژه‌‌های تحویل داده شده آن مشخص می‌گردد. در پروژه‌های شخصی‌ساز، قیمت واحد شامل بهای زمین، قیمت تمام شده‌ی ساخت و سود سازنده است که از همان ابتدای شروع ساخت، طبقه، جهت و متراژ واحد پیش خریدی شما مشخص بوده و همچنین تاریخ تحویل پروژه از ابتدا  معین می‌گردد که در صورت عدم تحویل بموقع، سازنده متعهد می‌گردد مبلغی را به عنوان ضرر و زیان به شما پرداخت کند.

تعاونی‌های مسکن فعال در منطقه ۲۲

در این قسمت از مقاله به معرفی تعاونی‌های مسکن فعال در منطقه ۲۲ می‌پردازیم و بیشتر با آنها آشنا می‌شویم.

تعاونی سپاشهر:

یکی از تعاونی‌های بنام و معتبر منطقه ۲۲(چیتگر)، شرکت تعاونی سازور پایداران ابنیه شهر(سپاشهر) است. این تعوانی معتبر در حال حاضر پروژه‌های بانک ملی(ایران)، سفیر، کامرانیه، دیپلمات و الهیه - فرشته را بصورت فعال در حال ساخت دارد.

تعاونی ابنیه آکام:

شرکت تعاونی عمرانی نوین ساز ابنیه آکام از دیگر تعاونی‌های منطقه ۲۲ است که در حال حاضر پروژه‌ عظیم نارنجستان را در ۴ لوکیشن متفاوت در دست ساخت دارد.

تعاونی ابنیه شهید همت:

یکی از سازندگان بنام و معتبر منطقه ۲۲ تعاونی ابنیه شهید همت است که در سال ۱۳۹۱ فعالیت خود را بصورت یک تعاونی مستقل و با پروژه لوکس اداری – تجاری لکسون آغاز کرد. از دیگر پروژه‌های این تعاونی می‌توان به پروژه فرزانگان، پروژه آسمان آبی و سه پروژه البرز و الوند و زاگرس (لکسون۲) که از نام رشته کوه‌های ایران گرفته شده است اشاره کرد.

تعاونی کاشانه سازه فرتاک:

منطقه ۲۲ تهران یکی از مناطق فعال در زمینه ساخت و ساز است که تعاونی‌های سازنده بسیاری را در خود دارد . تعاونی کاشانه سازه فرتاک از سری تعاونی‌های معروف با رزومه بسیار عالی در این امر است. این تعاونی با مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعالیت خود را در قالب شرکت انبوه‌سازی و با هدف ایجاد مسکن برای تمامی اقشار و براساس استانداردهای روز ساختمانی در منطقه غرب تهران و استان البرز از سال ۱۳۹۹ آغاز کرد.

این تعاونی در زمینه طراحی و اجرای پروژه‌های اداری – تجاری و مسکونی، پروژه‌های معتبر و بنامی همچون : 

 • برج تجاری مسکونی فرتاک ۱(گرمدره)
 • مجتمع تجاری المپیا سنتر( میدان المپیک )
 • برج‌های تجاری مسکونی پدافند هوایی ارتش (شهرک راه آهن – بلوار پژوهش)
 • مجتمع اداری تجاری کانتراست مال یا یاس ۳ ( شهرک راه آهن – میدان موج)
 • تجاری اداری امید( بزرگراه اشرفی اصفهانی)
 • تجاری اداری مسکونی افرا ( شهرک راه آهن – بلوار طبیعت)
 • برج‌های مسکونی آبشار F3/F4/E2/ ( شهرک راه آهن – بلوار طبیعت)

را در رزومه خود دارد. 

در آخرین پروژه نیز در حال ساخت یکی از بهترین برج‌های منطقه 22 به نام پروژه افق فرتاک است.

تعاونی انبوه سازان عرش گستر همت 

یکی دیگر از تعاونی‌های منطقه چیتگر، تعاونی انبوه سازان عرش‌گستر‌همت است که با هدف طراحی، ساخت و تحویل واحد آماده  بصورت انبوه و قیمت مناسب در سال ۱۳۹۸ تاسیس گردید. بیشتر اعضای این تعاونی از اقشار پزشکان، پرستاران و کارکنان بیمارستان‌ها هستند .

پروژه‌های این تعاونی با نام پزشکان ۱ و پزشکان ۲ ارائه میگردد. لوکیشن پروژه پزشکان ۱ در انتهای بزرگراه شهید خرازی، محدوده شهرک مروارید‌شهر و پروژه پزشکان ۲ در قسمت غربی مروارید شهر، مجاورت بزرگراه شهید همدانی است. این دو پروژه مسکونی به سرعت در حال پیشرفت هستند و برای سرمایه‌گذاری گزینه بسیار مناسبی است.

شرکت تعاونی مسکن ثمین اجرای دقیق:

شرکت تعاونی مسکن ثمین از تعاونی‌های فعال در زمینه اجرای انواع پروژه‌های ساختمانی، خرید زمین، پیش خرید و ایجاد تاسیسات عمومی است که کار خود را در سال ۱۳۷۰ آغاز کرده است . 

این تعاونی پروژه‌های بسیاری را در منطقه ۲۲ تهران به انجام رسانده که از بین آن‌ها می‌توان به ساخت برج‌های مسکونی پارسیا در فازهای ۱، ۲ و۳، مشارکت در ساخت پروژه اداری - تجاری آرتمیس اشاره کرد و همچنین از سری پروژه‌های پیش فروش نیز پروژه‌ی نیکان در دو فاز ۱و ۲ با لوکیشن شهرک مروارید شهر را در دست ساخت دارد .

تعاونی برما گستر همت غرب:

یکی از پروژه‌های در حال اجرا در منطقه بزرگ ‌‌۲۲‌‌تهران، پروژه‌ی عظیم اسپرلوس است که زیر نظر شرکت تعاونی انبوه‌سازی برما گستر همت غرب با لوکیشن بلوار شهید اردستانی، خیابان دانش( ضلع جنوبی شهرک مرواریدشهر) در قالب ۱۸ برج  و ۱۰۰۸ واحد آغاز به کار کرده است. پروژه‌ی لوکس اسپرلوس از بزرگترین پروژه‌های در حال ساخت بین دو کلانشهر تهران و کرج می‌باشد.

تعاونی هوا فضا سپاه :

تعاونی هوافضا سپاه از تعاونی‌های بسیار فعال و معتبر با رزومه‌ای درخشان در زمینه ساخت در منطقه ۲۲ تهران است. از پروژه‌های این تعاونی می‌توان به پروژه شمیم رحمت اشاره کرد. این پروژه در ۳ فاز با نام‌های زیتون، امپریال و نخل ساخته شده است. همچنین از دیگر پروژه‌های این تعاونی  پروژه بزرگ شهید خرازی است که از پروژه‌های نام آشنای این منطقه می‌باشد.

بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی (بتاجا):

تعاونی بتاجا با هدف تأمین مسکن برای کارکنان ارتش، پروژه‌های بسیاری را در منطقه ۲۲ در چند پهنه با تقسیم‌بندی به نام‌های A B C D E  اجرا کرده است که هر پهنه خود شامل چندین برج با امکانات رفاهی کامل است.

تعاونی نامی اریکه پارسیان:

 این تعاونی یکی دیگر از تعاونی‌های معتبر با رزومه درخشان در منطقه ۲۲ است. در حال حاضر پروژه‌های شناخته شده‌ی مروارید۱(بقیة‌الله۱)، مروارید۲(بقیة‌الله ۲) و میلان را در دست ساخت این تعاونی است. لازم به ذکر است پروژه‌ی مروارید ۱ تکمیل است.

 تعاونی مسکن شهید همت:

از دیگر تعاونی‌های پویا و پیشرو در زمینه ساخت و ساز در این منطقه تعاونی مسکن شهید همت است که پروژه‌های بنام پاسارگاد ۱و۲، آرتمیس و سرو را در رزومه خود دارد.

تعاونی مسکن آشیان آفرین آسایش:

این تعاونی از دیگر تعاونی‌های فعال منطقه چیتگر است. در حال حاضر تعاونی مسکن آشیان آفرین آسایش، پروژه‌های اطلس ۲،۱و ۳ را در دست ساخت دارد. پروژه اطلس با نام پروژه خاتم نیز شناخته می‌شود.

تعاونی مسکن آرین سازه :

این تعاونی با پروژه‌های مسکونی ستین، پروژه‌ی پدافند ارتش و پروژه‌ی افرا از تعاونی‌های سازنده‌ی حال حاضر منطقه ۲۲ می‌باشد.

تعاونی مسکن مهر ایثار یاران:

تعاونی مسکن مهر ایثار یاران تعاونی سازنده پروژه یاران می‌باشد که در منطقه ۲۲ در حال ساخت است.

تعاونی همسا

از دیگر تعاونی‌های منطقه ۲۲ تهران تعاونی همسا است که در راستای اجرای پروژه‌های عمرانی و ساخت واحدهایی با قیمت مناسب و کیفیت در خور از سال ۱۳۹۸ آغاز به کار کرده است.

 این تعاونی در حال حاضر پروژه مسکونی – تجاری همسا را در دست ساخت دارد. این پروژه در قالب دو بلوک ۸ طبقه به تعداد ۱۰۰ واحد مسکونی با متراژ ۱۲۰ متر  در بلوار کوهک، نبش خ نسیم ۹ واقع شده است.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این تعاونی و همچنین پروژه‌ی همسا۱ با مشاورین ما در دپارتمان کلبینو در ارتباط باشید.

تعاونی توسعه همت 

تعاونی توسعه همت، با پروژه‌های رومنس حکیم و رومنس مرواریدشهر در منطقه ۲۲ تهران شناخته شده است. پروژه رومنس حکیم در غرب دریاچه، تقاطع بزرگراه شهید همدانی و اردستانی در قالب ۵ بلوک ۱۶ طبقه طراحی شده و پروژه رومنس مروارید شهر در منطقه مروارید شهر در قالب ۸ بلوک ۱۲ طبقه در دست اجراست. تمامی پروژه‌های تعاونی توسعه همت از امکانات تفریحی – رفاهی برخوردار است.

تعاونی مسکن شهید خلیلی 

تعاونی مسکن شهید خلیلی به مدیریت آقای شجاع موسوی، یکی از تعاونی‌های منطقه ۲۲ و زیر نظر تعاونی مسکن سپاه است که هم‌اکنون پروژه میعاد را در این منطقه در دست ساخت دارد. این پروژه به دلیل قرارگیری در لوکیشن شمال شرق دریاچه از بهترین پروژه‌های این منطقه است. پروژه میعاد در قالب یک برج ۱۷ طبقه با ۸۲ واحد مسکونی طراحی شده است. و گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری می‌باشد.

تعاونی مسکن تعزیرات حکومتی 

از دیگر تعاونی‌های منطقه ۲۲ تهران تعاونی مسکن تعزیرات حکومتی است که در سال ۱۳۷۷ آغاز به کار کرده و در حال حاضر به مدیریت آقای علی جمشیدی پروژه‌ی بی‌نظیر تعزیرات با لوکیشن واقع در شمال بزرگراه همت ، در نزدیکی بیمارستان تریتا را تحویل داده است. این پروژه از سازه‌های بتنی است که در قالب ۱۱ برج و ۹۷۲ واحد مسکونی ساخته و واگذار شده است.

پروژه‌ای با متراژهای متنوع ، امکانات کامل و مناسب خرید برای سلایق متفاوت. 

نکات مهم در انتخاب تعاونی

همانطور که می‌دانید جهت خرید و یا پیش‌خرید مطمئن و سودآور از تعاونی و یا شخص باید قبل از اقدام به خرید اطلاعاتی در مورد فروشنده جمع‌آوری کنید. این موضوع موجب انتخاب بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری می‌شود. در صورت خرید از سازنده شخصی بهترین گزینه شناخت و آشنایی با پیشینه و یا رزومه کاری شخص است. کسب اطلاعاتی از قبیل تعداد پروژه‌های انجام شده، تحویل بموقع ، متریال مورد استفاده در سازه و همچنین صحبت با خریداران یک پروژه‌ می‌تواند به شما در امر تصمیم‌گیری کمک کند.

همچنین در صورت اقدام به خرید از تعاونی می‌توانید به مواردی از قبیل هیئت مدیره  تعاونی، پروژه‌های انجام شده، تحویل بموقع و پروژه‌های فعال در منطقه توجه کنید.

از دیگر نکات مهم شخصی یا ارگانی بودن تعونی است.

بهترین تعاونی‌های منطقه ۲۲

به دلیل  موقعیت منطقه 22  و شرایط مساعد جهت ساخت و ساز، تعاونی‌ها و اشخاص زیادی در این زمینه فعالیت دارند. جهت شناخت تعاونی‌های برتر منطقه هنگام خرید و یا پیش خرید حتما رزومه سازنده را بررسی کنید تا دچار مشکل نشوید.

امتیاز تعاونی مسکن دریاچه چیتگر چگونه معامله می‌شود؟

یکی از مراحل مهم در امر پیش‌خرید، نحوه خرید و نقل و انتقال آن است. از مطمئن‌‌ترین راه‌های خرید، نقل و انتقال امتیاز در خود تعاونی می‌باشد. شما می‌توانید با مراجعه به تعاونی مورد نظر تمامی استعلام‌های لازم برای یک خرید مطمئن و کامل را کسب کنید. این اطلاعات شامل اطلاعات دقیق خود پروژه (از قبیل لوکیشن، مشخصات پروژه، زمان تحویل و غیره)، رتبه امتیازو میزان اقساط پرداختی است.

 

آیا سوالی دارید؟

ما به شما کمک می کنیم تا شغل و پیشرفت خود را افزایش دهید.
امروز با ما تماس بگیرید
با ما تماس بگیرید